piątek, 20 lutego 2015

Szydełkowe podkładki
Po doświadczeniach z koralikami stęskniłam się strasznie za szydełkiem normalnych rozmiarów. Zrobiłam więc ostatnio takie szydełkowe podkładki pod kubki. Dzisiaj pojadą w daleką podróż jako drobny upominek :)
Włóczka, z której je zrobiłam to Sonatka. Przeleżała u mnie chyba ze dwa lata. Miałam do niej kilka podejść, ale nijak nie mogłam się z nią dogadać ani ze starymi szydełkami ani z drutami w ręku. Nitka się rozwarstwiała i irytowała mnie przeogromnie.
Od jakiegoś czasu jednak zbieram sobie komplet szydełek, które uwielbiam i po kupnie nowego, pasującego rozmiarem robienie nawet z tej włóczki to sama przyjemność.
Sonatka wreszcie mi przypasowała do tych podkładek, a że jeszcze trochę mi jej zostało, to z pewnością zrobię z niej kolejne. Lubię takie małe, szybko powstające formy :)
Wzór znaleziony gdzieś w necie, ale choć podobnych jest całe mnóstwo, to nie potrafię już odnaleźć dokładnie tego.

Włóczka: Sonatka
Szydełko: 2,5
Wielkość: 10 cm


5 komentarzy:

 1. Śliczne podkładeczki:) Bardzo lubię ten wzór- prezentuje się uroczo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne podkładeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealne pod filiżankę z kawusią :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne! Moja mama kiedyś robiła piękne chusty na szydełku.. Muszę jej przypomnieć, może będzie chciała wrócić do tego hobby ;)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładne. I mnie chodzi po głowie taki komplecik podkładek dla siebie. Już kiedyś podobny poczyniłam, ale w prezencie. Twoje są urocze i osoba obdarowana z pewnością będzie zachwycona upominkiem.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...